Bursa Osmangazi’de Elmasbahçeler Camii’ne yeni minare

BURSA (İGFA) – Osmangazi Belediyesi, rutin belediye hizmetleri ve kente kıymet katan vizyon projeler dışında, ilçedeki manevi bedellerin korunup yaşatılması için yürüttüğü çalışmalarına da devam ediyor.

İlçe genelindeki birçok mescide hizmet götüren Osmangazi Belediyesi, Elmasbahçeler Mahallesi’ndeki Merkez Camii’nin eskiyen ve sarsıntıya dayanıksız olduğu tespit edilerek yıkılan mevcut minaresinin yerine yeni bir minare inşa edilmesi için takviye verdi.

Cuma namazını Gürsu Belediye Lideri Mustafa Işık ile birlikte Elmasbahçeler Merkez Cami’nde kılan Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, minare inşaatını da inceledi.

Elmasbahçeler Merkez Camii’nin 50 yıllık bir cami olduğunu hatırlatan Lider Dündar, “Caminin 50 yıllık minaresi, vakitle yıpranmış ve yaşanan zelzelelerde hasar görerek tehlike arz eder hale gelmiş. Elmasbahçeler Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından yaptırılan teknik inceleme sonunda minarenin yıkılmasına karar verilerek yıkılmış. Belediyemizin yanı sıra cami derneği ile hayırsever vatandaşlarımızın da takviyeleriyle yeni bir minare inşa ediyoruz. Allah iyi etsin inşallah” dedi.

Başkan Dündar, daha sonra mahalleyi gezerek vatandaşlar ile bir ortaya geldi. Vatandaşlar ile uzun uzun sohbet eden Lider Dündar’a mahalle sakinleri sevgi şovlarında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir