Bursa’da iki ilçe İznik Gölü için toplandı


BURSA (İGFA) – Bursa İznik Gölünü Müdafaa Birliği’nin toplantısı hürmet duruşu yapılması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

İlk toplantı en yaşlı üyesi sıfatıyla Adnan Atilla Başkanlığında açıldı.

Toplantıda zımnî oylamayla Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Birlik Başkanlığına tekrar seçildi. Seçimlerin devamında birlik birinci Lider Vekilliğine İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, birlik ikinci Lider Vekilliğine Ahmet Alperen Aydın, asil Kâtip üyeliğine, Fatma Zehra Höcük Şoför ve Hayati Peker, yedek Kâtip üyeliğine Zeliha Peşte ve Mustafa Koçlu, Birlik Encümen üyeliğine Adnan Atilla ve Fevzi Yılmaz getirilirken, Plan ve Bütçe Komitesi üyeliğine Abdürrahim Akçay, Süleyman Turan, Kemal Erdağı, Saim Yeşil ve Savaş Kazanasmaz ’ın getirilmesi kararlaştırıldı.

İkinci birleşimde 2023 Mali Yılı Kesin Hesabının Plan ve Bütçe Komitesine sevkiydi. Bu unsur, Plan ve Bütçe Kurulunda görüşülerek meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Son gündem unsuru olarak 2023 Yılı Faaliyet Raporu ele alındı. Bu unsur, 1. Meclis Lider Vekili, İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta Başkanlığında görüşülüp, meclis üyelerinin oy birliği ile onaylandı. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve İznik Belediye Lideri Kağan Mehmet Usta da birer konuşma yaptı. Lider Bekir Aydın, İznik Gölü’nün korunmasının ehemmiyetine dikkat çekerek, “İznik Gölü hem Orhangazi’nin hem de İznik’in can damarıdır. Bilhassa su kullanımı ve kirlilik mevzularına dikkat edilmesi gerekiyor” dedi. İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta ise, göl etrafının tarım bölgesi olduğuna vurgu yaparak, “Vahşi sulama ve ilaçlama çalışmalarında çok dikkatli olunmalı” halinde konuştu.

Toplantıda ayrıyeten, meclis üyelerinin dilek ve temennileri de dinlendi. Üyeler, gölün korunması ve sürdürülebilir kullanımı konusunda görüşlerini paylaştı. Meclis toplantısı, üyelerin dilek ve temennileri ile son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir