Kayseri’de 1 Mayıs mesajları

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle ileti yayımladı.

Emek verip, alın teri dökerek uğraş gösteren tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Büyükkılıç, bildirisinde, “Bütün çalışanlarımızın koşullarını düzgünleştirme, hak ettikleri en düzgün fiyatı almalarını sağlama ve adil bir çalışma ortamı oluşturmayı sürdürüyoruz. Bu his ve niyetlerle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle her vakit yanımızda yer alan personel kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, her birini en kalbi hislerimle selamlıyor, çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.” tabirlerini kullandı.

Çolakbayrakdar’ın 1 Mayıs mesajı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar da iletisinde, personel dostu bir belediye olduklarını vurguladı.

“Bunun sorumluluğu içerisinde hareket ediyoruz. Bu noktada gece ve gündüz, hafta sonu, bayram ve tatil demeden yaklaşık 1500 çalışanımızla çaba ediyoruz. Çalıştırdıklarınızın haklarını ‘Alın terleri kurumadan verin’ diyen Peygamberin ümmeti olarak bu anlayışı hayatımıza rehber edindik. Bilhassa çalışanımızı, çalışanımızı bu memlekete hizmet edenler olarak gördüğümüz için onların hak ve hukuklarını koruyoruz. Personellerin taşerondan takıma geçmeden evvel Türkiye’de birinci toplu iş kontratında sendika haklarının farklarını ödeyen belediye, Kocasinan Belediyesi’dir. Emek ve alın teriyle kentimizin ve ülkemizin kalkınmasında kıymetli rol oynayan kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.”

Kaynak: AA / Esma Küçükşahin – Aktüel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir