Çocukları dağa kaçıran PKK yandaşı tutuklandı, acılı aile çağrı yaptı!

Şüphelenin en son 15 yaşındaki bir kız çocuğunu dağa kaçırdığı tespit edilirken, aile çocuklarına seslenerek, “Geri dön” daveti yaptı.

Edinilen bilgiye nazaran, Mersin Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Gayret Şube Müdürlüğü grupları, PKK/KCK silahlı terör örgütü mensuplarının aksiyon ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Geçmiş periyotlarda HDP Toroslar ilçe lider olarak misyon yapan ve şu anda Demokratik Bölgeler Partisi Mersin Vilayet Temsilcisi olan M.İ.’nin, 15 yaşındaki R.K. isimli kız çocuğunu propaganda formülünü kullanarak kandırdığı ve örgütün kırsal alanına götürdüğü tespit edildi.

Bunun üzerine şahsı takibe alan takımlar, yaptıkları operasyonla şüpheliyi gözaltına aldı. Şahsın toplumsal medya hesapları üzerinden propaganda sistemlerini kullanarak iletileşme yoluyla yaşı küçük çocukları ve gençleri kandırarak örgütün kırsal alanına götürdüğü belirlendi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen M.İ, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

“SENİ BEKLİYORUZ”

4 gün evvel 15 yaşındaki kızları kaçırılarak dağa götürülen anne Ş.K, “Rojin kızım neredesin geri gel, hastasın,15 yaşındasın. Astım hastasısın, kim kandırmış kızım korkma konuta gel anneciğim. Seni bekliyoruz” dedi.

Baba İ.K. ise kızının daha 15 yaşında olduğunu belirterek, “Astım hastası olduğu için günde 2-3 defa makineye bağlanıyor. Yüksek dozlu astım ve bronşiti var. Kızımı kandırıp konuttan götürdüler. 4 gündür kızım yok. Onun gelmesini istiyoruz. Benim kızım küçüktür, hastadır. Benim kızımın hayalleri vardı. Bekliyoruz, kızımızı istiyoruz. Neredeysen kızım gel, seni bekliyoruz, seni seviyoruz. Devletimiz bizim gerimizdedir. Kızımızı seviyoruz, konuta dönmesini istiyoruz” sözlerini kullandı.  

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir