Düğünde 2 kişinin ölümüne sebep olmuştu: Maganda kurşununa 50 yıl hapis

Geçen yıl kasım ayında, Çorum’un Bayat ilçesine bağlı Tepekutuğun köyü meydanındaki düğünde halay çekilirken, tabanca ve otomatik tüfeklerle rastgele ateş açıldı. Silahtan çıkan mermiler, davetlilerden Emin Alparslan ve Murat Şahin‘in bedenlerinin çeşitli yerlerine isabet etti. İhbarla düğün alanına sıhhat ve jandarma grupları sevk edildi. Sıhhat takımının birinci müdahalesini yaptığı yaralılar, İskilip Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ameliyata alınan Alparslan ve Şahin, tüm uğraşlara karşın kurtarılamadı. Görgü şahitlerinin tabirinden yola çıkan jandarma takımları, müteahhit Murat Yılmaz’ı olayın şüphelisi olarak gözaltına aldı. Yılmaz, Alparslan ile Şahin’in vefatına neden olduğu suçlamasıyla tutuklandı.

Düğün kamerası imajları dava dosyasında

Hakkında ‘olası kastla 2 insanın vefatına neden olma‘ cürmünden iddianame düzenlenen Murat Yılmaz, 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya taraf avukatlarının yanı sıra, ölen ve tutuklu sanığın yakınları katıldı. Tutuklu sanık Murat Yılmaz, son savunmasında olayı kendisinin gerçekleştirmediğini öne sürerek, “Ben vurmuş olamam şayet vurmuşsam ölenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum, çok üzgünüm” dedi.

Dava belgesinde düğün kamerası tarafından çekilen ve 2 kişinin vurulduğu anlara ait imajlarda yer aldı. Mahkeme heyeti sanığa, ‘Olası kastla 2 kişinin vefatına neden olma‘ cürmünden başka ayrı 22 yıldan toplamda 44 yıl, ‘vahim nitelikte silah kullanma‘ hatasından ise 6 yıl olmak üzere toplamda 50 sene mahpus cezası verdi.

Öte yandan mahkeme sonrası adliye koridorlarında sanık ve ölenlerin yakınları ortasında arbede yaşandı. Polisin müdahale ettiği bireyler, adliye dışına çıkarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir