Ergün Atalay ‘işçi hakları’ için Bursa’dan seslendi

BURSA (İGFA) – Bursa’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü coşkulu bir biçimde kutlandı. Binlerce personel Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda bir ortaya gelerek bayramlarını kutladı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay da coşkulu kutlamada çalışanlara hitaben, emekçilerin birçoklarının hak ettiğini alamadığını ve kıt kanaat bir hayat sürdürdüğünü de lisana getirdi.

Sendikalı örgütlenme eksikliğine ve vergi sistemindeki adaletsizliğe dikkat çeken Atalay, bu hususlarda acil düzenleme yapılmasını talep etti. Kıdem tazminatı konusundaki taleplerinin de geri adım atılmayacak kadar net olduğunu belirten Atalay, “Ekim ayında kanun meclise gelene kadar her alanda olacağız. Sendikalarla bu çabayı vermezsek, temsil ettiğimiz beşerler ekonomik taraftan, vergi üzerinden bedel ödemeye devam eder. Bu vergi ile ilgili 4 ay önce Türk-İş genel heyetini yaptık. Aldığımız kararlardan bir tanesi, kıdem tazminatını ülke gündemine getirirseniz genel grev yapacağız. Motamot tıpkı noktadayız. Bir adım geri yapmayız. Allah şahidimdir, Türkiye’yi durdururuz. Otururuz kalkmayız bir daha” dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, meydanda bulunan staj çıraklık sigortası mağdurlarıyla da görüşerek, problemlerine gereken dayanağı vereceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir