Ev sahibinden büyük vicdansızlık! Kiracıları susuz ve elektriksiz bıraktı

İddiaya nazaran, merkez Yıldırım İlçesine bağlı Çınarönü Mahallesi 2. Alp sokak üzerinde bulunan 2 katlı bir apartmanı 1 ay evvel satın alan F.D, yıllardır birebir apartmanda ailesiyle kirada oturan Taşdemir ve Yılmaz ailelerinden konutlarını boşaltmasını istedi.

Aileler bu isteğin üzerine mesken sahibinden öteki bir daire bulana kadar kısa bir müddet istedi. Ancak daha 15 gün geçmeden kapıya gelen konut sahibi su ve elektrik aboneliklerini kendi üzerine aldı. Kısa bir mühlet sonra kiracılarına baskı yaparak çıkarmak isteyen F.D elektrik ve suyu kesti. Karanlıkta susuz kalan Taşdemir ailesinin ilkokula giden çocukları mont ile mum ışığında ders çalışırken, Yılmaz ailesi baktığı engelli annesini kardeşlerine göndermek zorunda kaldı.

Çocuklarının eğitimlerinden geri kaldığını belirten Nevzat Taşdemir, “Oturduğumuz mesken yaklaşık 1 ay evvel öbür birine satıldı. Yeni mesken sahibi oturduğumuz dairenin boşaltılmasını talep etti. Bizde kendisinden meskeni boşaltmak için kendisinden kısa bir süre vakit istedik. Ortadan 15 gün geçmeden suyu ve abonelikleri üzerine aldılar. Daha sonra su ve elektriği kesip, bizi 1 aydır perişan ettiler. Kendisine oturduğumuz mühlet zarfında daha fazla para vermeyi kabul ettim, onu da kabul etmedi. Çocuklarım eğitimlerinden geri kaldı. Evvelden su ve elektriğimiz olmadığı için ödevlerimi yapamadım mazeretinin örneğini burada çocuklarıma yaşattı. Kendisi hakkında şikayetçi olacağım” diye konuştu.

Aynı mağduriyeti yaşayan Nuray Yılmaz ailesi ise, “Yaşlı anneme ben bakıyordum. Elektrik ve suyumuzu kestiler. Burada hasta olacak diye annemin bakımını stlenmeme karşın kardeşime teslim etmek zorunda kaldım. Mutfakta bulunan bütün gereçlerim bozuldu. Ne dolap kaldı, ne ürün” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir