Gelecek iPad Pro ekranında beklentileri karşılamayabilir

Apple’ın iPad tarafında tercih edilen ve epey da sevilen Pro modelleri için yeni bir argüman ortaya atıldı. Yolda olan iPad Pro modelinde evvelki modeller üzere LED Liquid Retina ekran yer alacak. Daha evvelki sızıntılara nazaran aygıtta mini-LED kullanılacaktı lakin artık bu sızıntıların ‘doğru olmayabileceği’ orataya çıktı.

APPLE YENİ iPAD MODELİNDE HANGİ TERCİHİ YAPACAK?

Twitter üzerinden bahis hakkında yapılan paylaşıma nazaran analist Ross Young, 11 inç iPad Pro için planlarının mini-LED ekran tarafında olmadığını aktardı. Apple’ın son dakika değişikliğe gittiğini söyleyen Young, tercihin tekrar LED Liquid Retina olacağını vurguladı.

Mini-LED ekranlar şu anda 12.9 inçlik iPad Pro’larda kullanılıyor.

Yolda olan iPad Pro modellerinde M2 çipinin yer alacağı düşünülüyorken bir yandan Bloomberg teknoloji editörü Mark Gurman, Apple’ın bu ay içinde aktifliğini yapması ve yeni aygıtlarını tanıtmasını beklediğini söylüyor.

Mark Gurman’a nazaran yeni gelecek iPad modelleri 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro kablosuz şarj özelliğine de sahip olacak. Kablosuz şarj için aygıtın art logosunda konumlandırılan, mıknatıs temelli MagSafe takviyesinin gelmesi bekleniyor.

Bir öteki yandan iPad tarafında OLED ekrana geçilmesinin tarihi lakin 2024 yılını bulacak üzere duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir