FIBA Dünya Kupası’nda millilerin yolu belli oldu

FIBA Dünya Kupası 2023 Elemeleri’nde 5 ve 6. pencerelerde oynanacak maçların tarihleri belirli oldu.

Ulusal federasyonların Kasım 2022 ve Şubat 2023’te oynanacak FIBA Dünya Kupası 2023 Elemeleri pencerelerindeki potansiyel maçlarıyla ilgili çok sayıda talebi üzerine, Memleketler arası Basketbol Federasyonu (FIBA) maçların oynanacağı kesin tarihleri paylaştı.

Böylelikle ulusal kadroların bu pencerelerdeki oynayacağı maçlar aşikâr oldu.

Buna nazaran kümeler ikinci cinste şu halde dağılacak:

5. pencere: 7 – 15 Kasım 2022

6. pencere: 20 – 28 Şubat 2023

RAKİP BÜYÜK BRİTANYA MAÇINDAN SONRA AŞİKÂR OLACAK

İlk cinsten sonra A ve B kümelerinden en yeterli 3 grup I Grubu’na dahil edilirken; C ve D kümelerinden en âlâ 3 grup J Grubu’na katılacak. E ve F kümelerinden en uygun 3 ekip K Grubu’na dahil edilirken; G ve H kümelerinden en uygun 3 ekip L Grubu’na katılacak.

Belarus’un çıkarılması kararının akabinde Büyük Britanya ve Yunanistan ile B Kümesi’nde yer alan A Ulusal Erkek Basketbol Grubu, direkt ikinci cinse yükselmişti. İkinci çeşitte 4. pencere 22-30 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

Buna nazaran, B Kümesi’nde gayret eden Türkiye 5. penceredeki maçlarını 10 ve 13 Kasım 2022’de, 6. penceredeki maçlarını ise 24 ve 26 Şubat 2023 tarihlerinde oynayacak. Ulusal Takım’ın rakipleri 3 Temmuz 2022’de oynanacak Büyük Britanya-Türkiye maçının akabinde sıralamanın belirli olmasıyla netleşecek.

B Kümesi’nin rakiplerini oluşturacak A Kümesi’nde Sırbistan ve Letonya ikinci cinse yükselmişti, başka yükselecek ekip Belçika yahut Slovakya olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir