İçişleri Bakanı Soylu: Kılıçdaroğlu onursuzdur!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “haftada 5 bin uyuşturucu satıcısı yakalandığı” açıklamasını “itiraf” olarak nitelendiren ve “Bir insanın gram kadar onuru olsa bir dakika durmaz istifa eder” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Kılıçdaroğlu, onursuzdur” diyerek karşılık verdi. 

CHP önderi Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında Sırp çete başkanının İstanbul’da yakalanmasına ve Soylu’nun her hafta 5 bin uyuşturucu satıcısı yakalandığına yönelik açıklamasına atıfta bulunarak “Tek tek yakalarına yapışıp onları hâkimin huzuruna çıkaracağız. Artık soruyorum bizim fotoroman nerede? Bir insanın gram kadar onuru olsa bir dakika durmaz istifa eder. Ve bu türlü beşerler ülkeye en büyük ziyanı veriyorlar” diye reaksiyon gösterdi. 

Twitter’dan CHP önderi Kılıçdaroğlu’na hakaret eden Soylu, şu tabirleri kullandı:

“Onursuz olan, Kılıçdaroğlu’dur. Büyükelçilere bu cennet vatanı pazarlayan askerimize ‘kimyasal silah’ kullanıyor iftirası atanları savunan, Emniyet ve Jandarma’ya ‘cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti’ yaftası takan, PKK’nın Suriye kolu PYD’yi ‘barış elçisi'(!) ilan eden, PKK mensuplarını kelamda ‘gazeteci’ diyerek savunan, Türkiye’de terör bitiyor diye üzülen, eşkıya grubuna mahkeme bastıran, 15 Temmuz’a ‘tiyatro’ diyen, kaç seçim kaybettiğini unuttuğumuz, koltuğunu işgal eden, KILIÇDAROĞLU ONURSUZDUR!” 


TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’ndan Soylu’ya: Bir gram onuru varsa istifa eder

TIKLAYIN – İçişleri Bakanı Soylu: Haftada ortalama 5 bin uyuşturucu satıcısını yahut imalat yapanı gözaltına alıyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir