Trendyol GO işçileri kazandı

Geçen sene maaşlarına yapılan düşük artırımı protesto etmek gayesiyle kontak kapatma hareketleri yapan ve hareketleri kazanımla sonuçlanan Trendyol Express çalışanlarından sonra, bu yıl da Trendyol GO çalışanı kuryeler maaşlarına yapılan düşük artırımı protesto etmek için kontak kapatma hareketine başlamıştı.

Kurye temsilcileri, çabalarının kazanımla sonuçlandığını duyurdu. Temsilciler, şirketin bu toplantı sonrasında kuryelere zoom üzerinden açıklama yaptığını aktardı.

Trendyol: Hakedişler yüzde 120 arttı

Yeni düzenlemelerin kuryelerin tüm sıkıntılarını çözmediğinin altını çizen çalışanlar, yeniden de kıymetli bir tecrübe yaşadıklarını, birlikte direnmeleri sonucu kazanım sağladıklarını anlattı ve açıklamalarında “Zam süreçlerinde şeffaflıkla örgütleneceğiz, zaferleri birliğimizle kazanacağız” tabirlerine yer verdi.

Öte yandan, Trendyol’dan da dünkü görüşmeler sonrası yapılan yeni düzenlemelere ait açıklama geldi.

Yapılan açıklamada, “Yeni faaliyet periyodunda, Trendyol Go taşıyıcı iş ortaklarımızın hak edişleri, bir evvelki yıla nazaran yüzde 120 artmıştır” denildi.

Ocak 2022 devrinde bir saat taşıma faaliyeti gösteren bir iş ortağının hak edişi 45 TL iken, Ocak 2023 devrinde bir saat taşıma faaliyeti gösteren bir iş ortağının hak edişi yapılan yüzde 120 yıllık artış oranı ile birlikte 100 TL düzeyine geldiğini açıklayan Trendyol’un açıklamasına şöyle devam edildi.

‘Aylık net kar 11 bin 400 TL’ye yükseldi’

“Bir evvelki artış periyodu olan Temmuz 2022 ile kıyasladığımızda ise, hak edişlerde yüzde 60 oranında artış gerçekleşmiştir.

Ayrıca dün akşam gerçekleşen görüşmeler sonrasında yapılan artışla birlikte günde ortalama 8 saat faaliyet gösteren bir taşıyıcı iş ortağımızın aylık net karı 11 bin 400 TL’ye yükselmiştir.

Ayrıca, iş ortaklarımızın açıklanan faaliyet modeline ait görüşleri ve talepleri de kendileriyle bir ortaya gelerek hassasiyetle değerlendirilmiş ve gereken tüm aksiyonlar alınmıştır.

Trendyol Go taşıyıcı iş ortaklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir