İlhan Palut: Emre Belözoğlu ile görüştük, ‘üzgünüm’ dedi

Spor Toto Üstün Lig gruplarından Konyaspor’da yolların ayrıldığı teknik yönetici İlhan Palut, yayıncı kuruluş BeIN Sports’ta ayrılık sürecine dair açıklamalarda bulundu.

“Güzel bir süreç, 2 yıllık birliktelik. Genel manada başarılı bir süreç olarak bakabiliriz” diyen Palut, “Beşiktaş maçını kaybettik lakin kazanılabilecek bir maçtı. Oyuncularımda ruhsal olarak geri gitmeler gördüm. Ben de oyuncularımla bir arada toplantılar yapıyordum. Sonrasında kulübün 2. Lideri benimle görüşmeye geldi. 30 saniyelik bir görüşmeydi. Onlar için üzücü bir görüşme olacağını lakin yolları ayırmaya karar verdiklerini lisana getirdiler. Kan değişikliği nedeniyle bu kararı aldıklarını söylediler” dedi.

‘HİÇ BEKLEMEDİĞİM BİR NOKTAYDI’

Kararın kendisi için sürpriz olduğunu söz eden Palut, “Takımın daha düzgün olması için istişarelerimiz oluyordu idareyle. Perşembe günü oyanancak maç için oyuncularımla toplantı yaparken bu türlü bir durumu beklemem mümkün değildi. Hiç beklemediğim bir noktaydı. Anlaşamadığımız bahisler bu boyutta değildi. Herkes için sürpriz bir karardı. Benden çabucak sonra yeni bir teknik adamla anlaşılması konusunda takdir kamuoyunundur” diye konuştu.

‘EMRE HOCA ÜZGÜN OLDUĞUNU SÖYLEDİ, DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZ’

Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu ile ortasında yaşanan polemiğe de açıklık getiren Palut, şunları söyledi:

“Emre Hocayla Trabzonspor maçının çabucak akabinde bir görüşme gerçekleştirdim. Emre Hoca da beni Konyaspor’dan ayrıldığım vakit aradı. Başakşehir maçlarına gittiğimizde odasında oturur kahve içeriz. Ortamızda bu türlü bir diyalog vardır. Nuri Şahin ile de konuşuruz. Türk hocalarla dayanışma içerisindeyiz. Ben Pro Lisans alımı konusunda değişiklik yapılması gerektiğini söyledim yalnızca. Pro Lisans benim için çok kıymetliydi. Benim üzere futbolculuk geçmişi olmayan teknik yöneticiler için çok sıkıntı bir olay. Seçkin futbolcuların 3-4 maç Ulusal ekipte oynamasını ben 4 yıllık antrenörlük yapsam bile tolere edemiyorum dedim. Yanlış anlaşılmasın Emre Belözoğlu çok âlâ bir mesleğe sahip, lakin artık de çok düzgün bir teknik yönetici dedim, akabinde Şenol hoca ve Aykut hocayı örnek gösterdim. Bu nokta üzerinden Emre hocayı bu biçimde bilgilendirmek bence arka niyet. Daha sonra Emre hocayla konuştuğum vakit o da üzgün olduğunu ve öncesinde eksik bilgilendirildiği için bunu söylediğini lisana getirdi. Ayrılıktan sonra da konuştuk.”

Belözoğlu, deplasmanda 1-0 kaybettikleri Trabzonspor maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, “İlhan Palut bizden rahatsız, benden, Nuri’den rahatsız. Erken çıktığımızı dair kanıları olduğunu söylüyor. Biz İlhan Palut’un muvaffakiyetinden rahatsız değiliz. Devam etmesi, çok daha başarılı olması tarafında dileğimiz, isteğimiz var” açıklamasını yapmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir