Karaman’da özel harekat polisli ‘Son nokta’ operasyonu: 32 gözaltı

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Küçükbingöl’ ve ‘Ülküsever’ isimli iki küme hakkında kentte son 1 yıl içinde ‘Kasten öldürme ve yaralama’, ‘Yağma’, ‘Genel güvenliği taammüden tehlikeye sokmak’, ‘Tefecilik’, ‘Mala ziyan verme’, ‘Silahlı tehdit ve hakaret’ gibi hatalara karıştıkları gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Karaman Vilayet Emniyet Müdürlüğü Organize Cürümlerle Uğraş Şubesi grupları, teknik ve fiziki takip başlattı. Yaklaşık 6 ay süren çalışmaların ardından 52 kişi hakkında ‘suç işlemek için silahlı örgüt kurma’ suçlamasıyla yakalama kararı çıkarıldı. 

Bugün evvelden belirlenen 65 adrese şafak vakti özel harekat takımlarının de takviyesiyle 500 polisle ‘Son nokta’ ismi verilen operasyon düzenlendi.  Operasyonda şüphelilerden 32’si gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramada 12 tabanca, 12 tüfek, 612 mermi, 15 (kılıç, kama, balta türü) kesici alet, 532 sentetik hap ile çok sayıda çek ve senet ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sıhhat denetiminden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Haklarında yakalama kararı bulunan şüphelilerden 13’nün çeşitli hatalardan cezaevinde tutuklu bulunduğu, 7 kişinin yakalanması için çalışmaların ise sürdüğü bildirildi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir