Kayseri Büyükşehir’den 101’nci Yıl Resepsiyonu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Valiliği’nce bir otelde düzenlenen Vali Gökmen Çiçek himayelerindeki Zafer Bayramı Resepsiyonu’na, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile katılan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Garnizon Kumandanı Tuğgeneral Haldun Taşan, milletvekilleri, ilçe belediye liderleri, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri, gaziler ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve Vali Çiçek’in tebrikleri kabul ettiği resepsiyonda, Lider Büyükkılıç da eşi Necmiye Büyükkılıç ile tek tek tokalaştığı davetlilerle sohbet ederek, Zafer Bayramı’nı kutladı.

Büyükkılıç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyoruz. Daha kaç 101’inci yıllara diyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zaferi anlayışı içerisinde ay yıldızlı Türk bayrağımıza vatanımıza, milletimize sahip çıkacağımızı bir sefer daha tabir ediyorum” dedi.

Türk denilince kucak açan bir anlayışın akla geldiğini tabir eden Lider Büyükkılıç, “26 Ağustos Sultan Alparslan’ın Malazgirt Zaferi ile Anadolu’ya girmiş olması ve o günden bugüne Türklerin Anadolu’yu yurt edinmiş olmasıdır. Türk denilince akla kucak açan, bağrına basan, kimsesizlerin kimsesi olan bir anlayış gelir. Türk denilince mazlumların elinden tutan bir millet akla gelir. Bu hoş milletin mensubu olmaktan her birimiz onur duyuyoruz” diye konuştu.

Kayseri’nin stratejik pozisyonundan bahseden Lider Büyükkılıç, “Kayseri Lisemizin ulusal gayrette mezun veremediğini, yavrularımızın şehit olduğunu biliyoruz. Taş Mektep diye bilinen Kayseri Lisemizin bu onuru da taşıdığını paylaşıyor, daha kaç 101’inci yıllara diyoruz” sözlerini kullandı.

Büyükkılıç, resepsiyonda Vali Çiçek ile birlikte ulusal sportmenler, STK temsilcileri, basın mensupları ve davetliler ile sohbet ederek, günün anısına bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Gecenin sonunda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıl dönümü için hazırlanan özel pasta, protokol üyelerince kesildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir