Kayseri Kocasinan’da dönüşüm devam ediyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Yunusemre bölgesinde 2015 yılından beri ‘İğne oyası oyar’ üzere kentsel dönüşüm çalışmalarını süratle yerine getirdiklerini belirten Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar; “İlk günden beri ne kelam verdiysek, hepsini yerine getiriyoruz” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar’ın mesken sahipliğinde, Yunusemre Mahallesi’nde düzenlenen programa; Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Lideri Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Vilayetler Bankası Bölge Müdürü Sönmez Cet, AK Parti Kocasinan İlçe Lideri Selçuk Melekoğlu, Kocasinan İlçe Müftüsü Halil Uzun, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

“İĞNE OYASI OYAR ÜZERE DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI SÜRATLE DEVAM EDİYOR”

Kocasinan Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarının süratli bir biçimde devam ettiğini ve dönüşümle birlikte toplumsal dönüşümü de birebir anda gerçekleştirdiklerini vurgulayan Lider Çolakbayrakdar; “Yunusemre Mahalle’mizdeki Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında spor tesisimizin temelini atıyoruz. Dönüşümü, 2015 yılından beri bu bölgede anlatarak, bugünlere geldik. A’dan Z’ye ne yapılması gerekiyorsa bu bölge için yapıyoruz ve birinci günden beri ne kelam verdiysek, hepsini yerine getiriyoruz. Dönüşümle birlikte bilhassa toplumsal donatıları da bir bir yapıyoruz. Bu noktada bölgeye kazandıracağımız tesis de bin 185 metrekare taban katı ve 345 metrekare büyüklüğünde bir bayan bir erkek olmak üzere iki adet yüzme havuzu olacak. Ayrıyeten 350 metrekare alanı kapsayan bir bayan bir erkek olmak üzere iki adet spor aktivitelerin yapılabileceği salon olacak” sözlerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri’ye daha âlâ bir biçimde hizmet edebilmenin çabası içinde olduklarını belirterek; “Biz, kentimizi ve vatandaşlarımızı seviyoruz. Bu kente sevdalı ve bu milleti seven grup ruhuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyerek noktaladı.

Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç ise Kentsel Dönüşüm Projeleri çerçevesinde Kocasinan’da çok düzgün çalışmalar yapıldığını belirterek; “Değerli Liderimize teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmaların güzel uğurlu olmasını diliyorum. Vatandaşlarımız liderimizin uğraşlarını gördüklerinden ötürü kentsel dönüşümün devamını bekliyorlar. Kayseri, her geçen gün güzelleşiyor, gelişiyor ve hizmetler birbirleriyle yarışıyor. Kazanan, Kayseri’mizin hoş insanları oluyor. Bilhassa kentimizde dayanışma, rahmete vesile oluyor. Kocasinan, Melikgazi ve Talas Belediyeleri’miz olmak üzere 16 ilçe belediye liderlerimizi bir ağabeyleri olarak bağrıma basıyor, onlarla el ele vermek suretiyle yaptıkları hizmetlere dua ediyor ve takdir ediyorum. Bizler de üzerimize ne düşerse en yeterli biçimde onu yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde yapılan dua sonrası kürsüye çıkan protokol tarafından butona basılarak Yunusemre toplumsal tesisin temeli atıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir