Kılıçdaroğlu gönüllüleri: Yola çıkıyoruz, bize katılın

“Kılıçdaroğlu Gönüllüleri” isimli toplumsal medya hesabında, “Yola çıkıyoruz, bize katılın” notuyla bir görüntü paylaştı. Görüntüde, Kılıçdaroğlu’nun vatandaşla bir ortaya geldiği, onların meselelerini dinlediği anlara ait imajlar yer aldı.

Buna nazaran bir esnaf Kılıçdaroğlu’na, “İleride ışığımız açık” dedi. Bir öbür esnaf ise “Sizden beklentimiz yüksek, CHP tek kapımız oldu” diye konuştu. Bir vatandaş, “Biz mağduruz köylü olarak, hayvancı olarak çiftçi olarak” dedi. Bir çiftçi ise “Yeter gelin başımıza, kâfi bu çiftçinin hali, hayvancının hali bitti. Bunun tahlili; erken seçim mi olacak, ne olacaksa olsun” dedi.

Bu imajların akabinde, görüntüde; Kılıçdaroğlu’nun 21 Mayıs’ta İstanbul’da Maltepe mitingindeki şu kelamlarına yer verildi:

“Değişim rüzgarları esiyor. Türkiye değişime hazır. Çiftçimiz bu değişime hazır, emekçisi, memuru, bürokratı bu değişime hazır. Akılcı bir iktisat idaresine inanıyorsanız bize katılın! Silivri korkusu olmadan konuşmak istiyorsanız bize katılın! Bu ülkede barış istiyorsanız, huzur istiyorsanız, aş, iş istiyorsanız bize katılın! Kamu idaresinde liyakat olsun, işi ehline verelim diyorsanız bize katılın! Kâfi ki, kim olduğunu asla unutma! Geliyor gelmekte olan!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir