Kılıçdaroğlu’ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı bildiride, “Büyük Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlik düşü, millet egemenliğinin nişanesi” Cumhuriyet’in 99’uncu yaşını kutladı.

Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri kabul eden Atatürk’ün liderliğinde milletin, eşsiz bir gayret ile kazandığı bağımsızlığını, tekrar eşsiz bir irade ile millet egemenliğine emanet ettiğini aktaran Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet’i kuran takımların bugünkü mirasçıları olarak vazifemiz, hoş Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmaktır. Büyük bir inanç ve kararlılıkla söylüyorum ki; Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşı, gerçek vatanseverlerin, gerçek demokratların iktidarında kutlanacaktır. Milletimiz müsterih olsun, ülkemizi bu darboğazdan el ele, omuz omuza çıkaracağız. Demokratik, laik ve sosyal hukuk devletimizi, demokrasi ile taçlandıracağız.

Bu his ve inançla 99. yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve terörle çabada şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Doğum günün kutlu olsun Türkiye.” 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir