Marmaris’teki orman yangını hızla yayılıyor! Bakan Soylu ve Bakan Kirişçi bölgeye gitmek üzere harekete geçti

Marmaris’te akşam saatlerinde çıkan yangın için çok sayıda grup bölgeye sevk edildi. Havanın kararmasının akabinde havadan söndürme çalışmalarına orta verilirken, karadaki çalışmalar devam ediyor.

“TÜM KURUMLAR TEYAKKUZ HALİNDE”

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangını söndürmek için yürütülen çalışmaların ayrıntılarını paylaştı. Bakan Kirişçi, “Yangın 20.02’de başladı. 20.10’da birinci müdahale yapıldı. An itibariyle 144 arazöz, 13 dozer, 576 kahraman işçimiz yangına müdahale ediyor. Devletimiz tüm kurumlarıyla teyakkuz halinde yangına müdahale ediyor.” sözünü kullandı.

SOYLU VE KİRİŞÇİ MARMARİS’E GİDİYOR

Yangın söndürme çalışmalarını devam ederken iki bakan da çalışmaları yerinde incelemek için bölgeye gidiyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’te çıkan orman yangınına yönelik çalışmaları incelemek üzere bölgeye hareket etti.

MUĞLA VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Muğla Valiliği’nden Marmaris’teki orman yangınıyla ilgili yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “21 Haziran 2022 Salı günü saat 20.00 sıralarında Marmaris ilçemiz Amazon Koyu BördübetYedi Adalar mevkiinde bulunan ormanlık alanda şimdi belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıkmıştır. Şiddetli rüzgarında tesiriyle büyüyen yangına havadan ve karadan gruplarca müdehalede bulunulmuştur. Havanın kararması nedeniyle yangına 576 işçi, 148 arazöz ve 53 iş makinesi ile karadan müdehale devam etmektedir. Yangını en kısa müddette denetim altına almak için tüm imkanlar seferber edilmiş destek takımlar yangın bölgesine yönlendirilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir