Meksika’da bara silahlı saldırı: 12 ölü, 3 yaralı

Meksika’da bir bara düzenlenen silahlı akında 12 kişi öldü, 3 kişi yaralandı. Saldırganların şimdi yakalanamadığı belirtilirken, atağın karteller ortası hesaplaşma olduğu düşünülüyor.

Meksika’nın Guanajuato eyaletinde yer alan Irapuato kentinde bulunan “La Texana” adlı bara gece saatlerinde silahlı akın düzenlendi. Akında, 12 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin de yaralandığı söz edildi. Görgü şahitleri, kar maskeli çok sayıda adamın bara gelerek otomatik silahlarla içeridekilere ateş açtığını söyledi. Kimi müşteriler atak anında barın art kapısından kaçarak kurtulmayı başarırken, yaralıların cesetlerin ortasına gizlenerek hayatta kaldıkları aktarıldı.

Guanajuato Eyalet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, hücumla ilgili soruşturmanın başlatıldığı ve olay yerinde incelemelerin yapıldığını aktarıldı. Saldırganların şimdi yakalanamadığı belirtilirken, hücumun karteller ortası hesaplaşma olduğu düşünülüyor.

Kartel savaşları sık sık yaşanıyor

Son olarak 27 Eylül’de eyaletteki Celaya kentinde Santa Rosa de Lima Karteli tarafından bir bilardo salonuna düzenlenen silahlı hücumda 10 kişi hayatını kaybetmiş, görgü şahitleri ölenlerin Jalisco Yeni Jenerasyon Karteli üyeleri olduğunu söz etmişti. Meksika’nın Guanajuato eyaleti genelinde, ülkenin en güçlü karteli olan Jalisco Yeni Jenerasyon Karteli ile Santa Rosa de Lima Karteli ortasında bölgenin hakimiyeti üzerine çatışmalar yaşanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir