Meriç’te azimli kedi oltadaki balığı kaptı

Meriç Irmağı kenarında yer alan tesisin işletmecilerinden Bahadır Kılıç, ırmak kenarına kano sporu için inşa edilen iskeleden oltasını attı.

Kılıç’ın Meriç’e attığı oltaya, bir mühlet sonra kefal balığı takıldı.

Balığı oltadan çıkarmaya çalışan Kılıç, bir yandan hareket eden balıkla bir yanda da balığı almaya çalışan kediyle uğraş etti.

Kılıç, balığı oltadan almaya çalışırken hareketli balık misinadan kurtularak rıhtıma düştü, burada bekleyen kedi ısrarlı gayreti sonrası balığı kaparak bölgeden uzaklaştı.

Çevredekilerin görüntülediği ve toplumsal medyaya yüklediği manzara kısa müddette çokça paylaşım ve beğeni aldı.

“BALIK KEDİYE DAHA CAZİP GELDİ”

Kılıç, iskeleden vakit zaman balık tutmayı sevdiğini söyledi.

Son avında tuttuğu balığı kaptırdığını, bu anın görüntüsünü da eşi tarafından toplumsal medyaya yüklemesi sonrası ağır ilgi gördüğünü tabir eden Kılıç, şunları kaydetti:

“Oltayı attığımda büyük bir balık çıktığını gördüm. Kedi balığı almaya çalıştı, kediye ziyan vermek de istemedim. Ayağımla ona mani olmaya çalıştım dokunmadan. Balığı misinadan almaya çalışırken hareket ederek oltadan yere düştü. Kedi zati etrafında dönüp duruyordu. Ben de onun kısmeti diye çok fazla üstelemedim. O da yedi, afiyet olsun ne diyeyim. Kedileri tertipli olarak besliyoruz lakin balık kediye daha cazip geldi. Ben de balığı kurtarmak için uğraşmadım. Afiyetle yedi. Kediyle balık için olan uğraşımızı müşterilerimizden biri çekmiş. Eşim de bu görüntüyü toplumsal medyaya koydu, görüntü çok geniş kitlelere ulaştı.”

Kılıç, insanları tebessüm ettirmenin en az balık tutmak kadar keyifli olduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir