MHP’den ayrıldıktan sonra saldırıya uğrayan Sedat Kılınç, belediye meclis üyeliğinden istifa etti

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un Merkez Disiplin Konseyi’ne sevk edilmesine reaksiyon göstererek partisinden istifa eden MHP Kayseri Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç, belediye meclis üyeliğinden de istifa etti. MHP’den istifasının akabinde katıldığı bir televizyon programında 50 kişilik bir kümenin saldırısına uğrayan Kılınç’ın, Âlâ Parti’ye katılması bekleniyor. 

Sözcü’de yer alan habere nazaran;  Sedat Kılınç, Kocasinan Belediyesi’nin bugün gerçekleştirilen Belediye Meclis toplantısında belediye meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Önümüzdeki günlerde diğer bir partiye katılacağını söyleyen Kılınç, şu tabirlere yer verdi:

“Bugün kürsüye çıkma sebebim bir veda aslında. 3,5 yıldır Kocasinan Belediyesi’nde birlikte vazife yaptık. Nisan ayında partimden istifa etmiştim. Fikir ayrılıkları oluştu ve bundan sonra partimden istifa etmiştim.

Bugün prestijiyle da meclis üyeliğinden istifa ediyorum. Hepiniz haklarınızı helal edin. Bundan sonraki süreçte de bir siyasi partiyle niyetlerim uyuştuğu için farklı bir partiye katılabilirim. Bundan ötürü da etik olan, Cumhur İttifakı’nın oylarıyla burada meclis üyesi oldum.

Bağımsız Belediye Meclis Üyeliği sürecimde biteceği için bundan sonraki süreçte de meclis üyeliğinden istifayı da kendimce gerçek buldum.”

Kılınç’ın kürsüde yaptığı veda konuşmasının akabinde Millet İttifakı meclis üyelerinin olduğu kısma oturdu.

Hem MHP hem de meclis üyeliğinden istifa eden Sedat Kılınç’ın, Uygun Parti’ye katılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir