Sosyal medya ikiye bölündü! Şangay Zirvesi’nde Erdoğan’a övgü, Aliyev’e tepki var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Tepesi kapsamında İran, Azerbaycan, Tacikistan, Rusya ve Belarus devlet liderleriyle görüştü.

LİDERLER EBEDİ KENT’TE BULUŞTU

Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in davetiyle ŞİÖ Doruğu’na özel konuk olarak katılmak üzere Semerkant’a gelen Erdoğan, ağaç dikme merasiminin akabinde “Ebedi Şehir” kompleksine geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, komplekste Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ve öteki başkanlarla sohbet etti.

ERDOĞAN’IN BAŞKANLARLA OLAN KARESİ GÜNDEM OLDU

Zirve kapsamında, önderlerle görüşen Erdoğan’ın pozu ise gündeme oturdu. Görüşmeyi adeta yöneten bir vücut lisanı ile önderlerle konuşan Erdoğan için toplumsal medyada övgü dolu yorumlar yapıldı.

İLHAM ALİYEV’E REAKSİYON GÖSTERİLDİ

Öte yandan kullanıcılar son günlerde yaşanan Azerbaycan- Ermenistan çatışmaları üzerinden İlham Aliyev’e yüklendi. Çatışmalarda 71 Azerbaycan askerinin ölmesine karşın Aliyev’in fotoğrafta gülerek yakalanması büyük reaksiyon topladı.

İşte Erdoğan ve Aliyev’e gelen yansılardan kimileri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir