Sultangazi’de feci kaza: Tramvayın altında metrelerce sürüklendi

Sultangazi’de 2 gün evvel motosiklet alan Ekrem Bora (18), arkadaşı İdris Aslan (19) ile birlikte motosikletle seyir halindeyken tramvaya çarptı. Motosikletin art kısmında oturan İdris Aslan tramvayın altında kalarak metrelerce sürüklendi. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Aslan’ın hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Kaza, 50. Yıl Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Hacı Şükrü Tramvay Durağı mevkiinde meydana geldi. 2 gün evvel motosiklet alan Ekrem Bora(18), arkadaşı İdris Aslan(19) ile birlikte motosikletine binerek yola çıktı. Yayalara kırmızı ışık yandığı sırada karşıya geçmeye çalışan bir yayaya çarpmamak için hareket yapan motosiklet şoför Ekrem Bora, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu, Mescid-i Selam tarafına seyir halinde olan tramvaya çarptı.

Çarpmanın tesiriyle motosikletin ardında seyahat yapan İdris Aslan (19), tramvayın altında kalarak metrelerce sürüklendi. Tramvay yoluna devam ederken kazadan yara almadan kurtulan Ekrem Bora, tel çitlerden raylara atlayarak, ağır yaralanan arkadaşı İdris Aslan’ı kucaklayıp, kaldırıma taşıdı. Aslan, bir esnafa ilişkin özel araçla yakınlarda bulunan özel hastaneye götürüldü. Burada birinci tedavisi yapılan Aslan, daha sonra ambulansla Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Aslan’ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Kaza anı kamerada

Öte yandan yaşanan dehşetli kaza etraftaki iş yerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Manzaralarda, cadde de seyir halinde olan motosiklet şoförü, karşıya geçmeye çalışan yayaya çarpmamak için direksiyon hakimiyetini kaybederek, tramvaya yoluna hakikat savrularak, seyir halindeki tramvaya çarpıyor. Çarpmanın tesiriyle İdris Aslan, tramvayın altına girerek sürükleniyor. Ekrem Bora ve yaya kazanın şokunu yaşıyor. Bora, daha sonra tel çitlerden raylara atlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir