TDV, 31 bin 385 gönüllüsüyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, “İyiliğe İstekli Ol” sloganıyla sürdürülen gönüllülük projesiyle ilgili bilgi verdi.

İnsani yardımdan eğitime, besinden barınmaya, sıhhat yardımlarından hayır faaliyetlerine, toplumsal sorumluluk projelerinden etraf ve canlıların korunmasına kadar pek çok alanda proje geliştirerek gereksinim sahiplerine Vakfın ulaşmaya çalıştığını belirten Turan, bu çalışmaların değerli kısmının gönüllülerin takviyesiyle yapıldığını söyledi. Turan, uygunluğa katkı sağlamak isteyen yardımseverleri de Vakfın gönüllüsü olmaya davet etti.

Vakfın gönüllülük projesi ve istekli sayısıyla ilgili bilgi veren Turan, “Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde uzun müddettir faaliyet gösteren ‘Gönüllü Koordinatörlüğü’ tarafından toplumun her bölümüne yönelik projeler, hem yardım çalışmaları hem de toplumsal sorumluluk projeleri geliştiriyoruz. Çağımız beşerinin yaşadığı problemlerin el ele vererek, paylaşarak azalacağına inanıyoruz. Dünyada düzgünlüğün hükümran olması misyonuyla 149 ülkede yardım faaliyetlerini yürüten Vakfımızın şu an kayıtlı 31 bin 385 gönüllüsü bulunmakta, bu sayı her geçen gün artmaktadır. Manevi takviye sağlayan gönüllülerimiz tertip gücümüze güç katıyor” tabirlerini kullandı.

Yurt içi ve yurt dışındaki yardım çalışmalarında gönüllülerin çok kıymetli olduğunu lisana getiren Turan, “Gönüllülerimiz hiçbir beklenti içerisine girmeden organizasyonlarımızda fedakarca çalışarak deneyim, yetenek, vakit ve emeğini vakfediyor. Yetişemediğimiz birçok çalışmayı gönüllülerimizin takviyesiyle başarılı ve problemsiz bir formda yerine getirebiliyoruz, milyonlarca mağdura hayırseverlerimizin emanetlerini ulaştırıyoruz” diye konuştu.

Turan, “İyiliğe İstekli Ol” temasıyla yürütülen gönüllülük faaliyetlerine katılmak, Vakfın gönüllüsü olmak ve çalışmalarda yer almak isteyenlerin, “https://gonullu.tdv.org” internet sitesindeki istekli formunu doldurabileceklerinin bilgisini verdi.

Turan şöyle devam etti: “Tarafımıza ulaşan talepler bilgi havuzunda toplanarak istekli adayımızın katkı sağlayabileceği uygun alanlar ve faaliyet yapılacak alanlar eşleştirilmektedir. Tertip periyodunda muhtaçlık duyulması halinde gönüllülerimiz düzenlenen programlarımıza davet edilmektedir. Yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerimize katılan gönüllülerimiz samimi hisleriyle çok hoş tesirler oluşturuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir