TYBB Edirne Şubesi’nden Haluk Levent’e ‘çevre dostu’ plaketi

Orçun OĞUZ – Gazete Saros / EDİRNE (İGFA) – Edirne’de İpsala ilçesinin kurtuluşunun 100. yıldönümü hasebiyle 20 Kasım tarihinde vereceği konseri İstiklal Caddesi’ndeki bombalı akın ve 6 vatandaşın hayatının kaybedilmesi sonucu İpsala Belediyesi’nce 30 Kasım’a ertelenen konser için İpsala’ya gelen Haluk Levent’e ‘Çevre Dostu Ödülü’ verildi.

Türkiye Mahallî Basın Birliği Edirne Şube Lideri Erdoğan Demir, idare heyeti olarak aldıkları karar doğrultusunda Saros Körfezi ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde etraf olaylarına karşı gösterdiği hassaslıktan ötürü bu türlü bir karar aldıklarını belirterek Levent’e plaketini takdim etti.

Haluk Levent, 2004 yılındaki Tramstarkay petrol Boru çizgisi projesi konusunda başarılı olduklarını belirterek, “Ben çok teşekkür ediyorum. Lakin ben bu kıymetli plaketi bugün hak ettiğimi düşünmüyorum. 2004 yılında İbrice Limanı’nı ve tüm Saros’u daima birlikte kurtardık. Kurtardığımızı düşünüyorum. Ancak son yıllarda sevgili Erdoğan sen de biliyorsun Saros’u kurtarmak için elimden gelen herşeyi yapmaya çalıştım. İki kemancı arkadaşımızla birlikte o deniz kenarlarında keman çaldık, müzik söyledik kurtamak için fakat ben bu plaketi hak ettiğimi düşünmüyorum. Zira ben şimdi Saros’u kurtaramadım. Yeniden de teşekkür ediyorum. Bu plaketi hak etmiyorum ancak onu da söyleyeyim umarım hak ettiğim günler gelecektir. O tertemiz bir etrafa kavuşacağız, sağol” dedi.

Demir, Türkiye Lokal Basın Birliği olarak kendilerine bu imkanı tanıyan İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili ve İpsala Belediye Lideri Abdullah Naci Ünsal’a da teşekkür etti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir