Van çevre yolunun temeli yarın atılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her köşesinde şantiyelerdeki çalışmaların 7/24 devam ettiği belirtildi.

Söz konusu projelerden birinin de Van etraf yolu olduğu tabir edilen açıklamada, projede temelin Lider Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun iştirakleriyle yarın atılmasının planlandığı bildirildi. Açıklamada, Edremit’ten başlayıp Van kent merkezinin doğusundan geçerek Erciş yoluna bağlanan Van etraf yolunun 41 kilometre olduğu aktarıldı.

Kentin şehir içi trafik yoğunluğunu rahatlatacak etraf yolunun, Kurubaş mevkisinde Hakkari yoluna, Beyüzümü mevkisinde Özalp-Saray-Kapıköy Hudut Kapısı yoluna bağlanacağı bilgisi verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Başta Van olmak üzere bölgedeki merkezlerin milletlerarası yol ağına kesintisiz, kısa periyodik ve konforlu erişimi sağlanacak. Etraf yolu ile birebir vakitte yeni ömür ve üretim alanları da kente kazandırılacak. Ulaşımın yanı sıra ticaret ve yerleşimi de hareketlendirecek Van etraf yolu, bölgesel kalkınmaya da katkıda bulunacak.”

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir