CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığına 6 partinin birinden sürpriz destek

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde partililerine yönelik kullandığı “Yanımda mısınız bunu bilmek istiyorum” sözleri, adaylık ilanına yorulmuştu. 6’lı masadakibir partiden hususla ilgili sürpriz çıkış geldi. Adaylık tartışmalarıyla ilgili altılı masanın üyesi, Demokrat Parti Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt açıklamada bulundu.

“ADAY OLURSA DESTEKLERİZ”

Enginyurt, CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde Demokrat Parti’nin Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğini belirtti.

“BİZ SONUNA KADAR MASADAYIZ”

Sosyal medyadaki keskin telaffuzlarıyla bilinen Enginyurt Kılıçdaroğlu’na altılı masadaki birinci açık takviyesi şu sözlerle verdi; “Millet İttifakının 13.Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu yahut masadan biri olursa, Demokrat Parti olarak sonuna kadar destekliyoruz. Ha siz derseniz ki; Filanca olursa desteklemiyoruz da sizin sıkıntınız. Erdoğanla yola devam edersiniz. Biz sonuna kadar masadayız.” Enginyurt’un paylaşımına Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’ı etiketlemesi de gözlerden kaçmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir