Kayseri OSB’den iftar yemeği

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
İftar programına; Kayseri Vali Vekili Şenol Esmer, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, MHP Kayseri Milletvekili adayları Adnan İncetoprak ve Gül Akarsu,Kayseri OSB Lider Vekili Murat Yibur, Kayseri OSB İdare Konseyi Üyeleri Zafer Baktır, Nihat Bozkurt ve Nuri Çetinçağlar, Kontrol Heyeti Üyeleri Mustafa Gengeç ve Mehmet Yusuf Sarıalp’in yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Vilayet Müdürü Kamil Akçadırcı, KAYSO Meclis Lideri Abidin Özkaya, KTO Lider Yardımcısı Hacı Bekir Kuzucu, MÜSİAD Kayseri Şube Lideri Ferhat Akmermer, KOSGEB vilayet Müdürü Ahmet Özbekler, ASKON Lideri İlker Barlı ve kent protokolü katıldı.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin Flamingo toplumsal tesislerinde düzenlenen iftar programında konuşan Kayseri OSB Liderimiz Mehmet Yalçın, endüstrilere ve konuklara iştiraklerinden ötürü teşekkür etti.

Başkan Yalçın konuşmasının başında, Ramazan ayı toplumsal dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının yoğunluk kazandığı, manevi hislerin güçlendiği bir ay olduğunu vurguladı.

“PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Başkan Yalçın konuşmasında, “Kayseri endüstrisinin merkez üssü olan Kayseri OSB’nin idarede sizlerin teveccühü ile vazife aldık. Yaklaşık 1 yıldır geçmişin yanlışlarını düzelterek, olumsuz imajları silerek, kredi almadan kendi yağında kavrulabilen, sanayicisine sunduğu hizmetlerin kalitesini yükselten bir anlayışla çalışıyoruz. Planladığımız ve hayata geçirmeye başladığımız projelerimizle, istişare kültürüne verdiğimiz değerle sanayicilerimizin sıkıntısına deva olabilmek, istihdamın, üretimin ve ihracatın artmasına önayak olabilmek için büyük bir uğraş gösteriyoruz. Yürüdüğümüz bu yolda bizlere olan itimadınızı görmekten de büyük bir memnunluk duyuyor ve daha da güzeline ulaşmak ismine şevkimizin arttığını söz etmek istiyorum. Yaptığınız üretimle, dünya pazarlarında ihracat yapabilme kapasitenizle gurur duyduğumuzu belirtiyor ve siz pahalı sanayicilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Unutmayalım ki, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz surece her geçen gün daha da güçleneceğiz.” sözlerini kullandı.

KAYSERİ OSB ZELZELE BÖLGESİNE 1.6 MİLYON TL YARDIMDA BULUNDU

Başkan Yalçın, “Ülkemiz 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük sarsıntıyla sarsıldı. Bizleri derinden üzen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen zelzelelerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Şanlı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Zelzelenin birinci saatlerinden itibaren, yardım merkezi haline gelen Kayseri OSB’miz sanayicilerimizin de özverili katkıları ile yaraların sarılmasında büyük efor göstermiştir. Kayseri OSB olarak, zelzele bölgesindeki vatandaşlarımızın gereksinimlerinin karşılanması bakımından yaklaşık 1,6 milyon TL fiyatında bir yardımı yapmış bulunmaktayız. Zelzele bölgesindeki insanlarımız için ne yapsak azdır. Ulu Allah bir daha böylesine büyük bir sarsıntısı ülkemize yaşatmasın inşallah.” diye konuştu.

Başkan Yalçın, birlik, beraberlik ve dayanışmanın en hoş örneklerinin yaşandığı ramazan ayının kentimiz, ülkemiz ve tüm İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını dileyen Lider Yalçın, sanayicilerin yaklaşan kadir gecesini ve ramazan bayramını tebrik ederek kelamlarını noktaladı.

Kayseri Vali Vekili Sayın Şenol Esmer’in de sanayicilere hitap ettiği iftar yemeği Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile sona erdi.

YanıtlaYönlendir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir