Şanlıurfa’da skandal görüntüler… Erkek çocuğuna gelinlik giydirdiler: Emniyetten açıklama geldi

İl Emniyet Müdürlüğünün açıklamasında, kelam konusu görüntünün toplumsal medya hesaplarından paylaşılmasının akabinde yapılan çalışmada, polis gruplarının imajların çekildiği yeri tespit ettiği belirtildi.

Merkez Eyyübiye ilçesinde çekilen görüntüdeki şahısların belediye işçisi olmadığı, taş döşeme işinde çalışan taşeronlar olduğu kaydedilen açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Çocuk Şube Müdürlüğümüzce görüntüdeki mağdurun kimlik tespitine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, mağdurun M.T. (23) olduğu, zihinsel mahzurunun bulunduğu ve kendisini söz etmekte zorlandığı anlaşılmıştır. Mağdurun gelinliği yerde bulduğu ve giydiği, daha sonra görüntüdeki emekçilerin telaffuzlarına istinaden gelinliği çıkardığı, gelinliğin altında bulunan kıyafetleriyle konuta gittiği ve çocuk gelin haberinin temelsiz olduğu tespit edilmiştir. Mağdur şahıs süreçleri ardından ailesine teslim edilmiştir.”

Açıklamada, mağdurun imgelerini paylaşan bireyler hakkında “kişisel bilgilerin hukuka karşıt olarak ele geçirilmesi” hatasından süreç başlatıldığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir