Selçuk İnan’dan Fatih Terim itirafı

Galatasaray’da 9 dönem oynayan ve efsaneleri ortasına giren Selçuk İnan, Socrates’e açıklamalarda bulundu. Teknik yönetici İnan, geçen dönem sarı kırmızılılarda yaşanan olaylar hakkında konuştu.

“Yeniden yapılanma sizin kararınız mıydı yoksa idare ve Fatih Terim’in verdiği bir karar mı?” sorusuna İnan şöyle cevap verdi:

“Yönetimin kararıyla ortaklaşa hareket etmişlerdi. O periyot yapılması gereken o diye düşünülmüştü. Meseleler daima vardı. Geçtiğimiz dönem Galatasaray’da meseleler daima vardı lakin halının altına süpürülmüştü. Samimi üzere gözüküyordu herkes lakin değilmiş. Galatasaray’da oynamak kolay değil. Bizim aldığımız oyuncuların çabucak şampiyonluğa odaklanması ve şampiyonluğu hedeflemesi çok kolay değildi. İşler berbat gittiğinde ayrılık olacağını bilseydi Fatih Terim, buna müsaade vermezdi, daha deneyimli daha kıymetli oyuncular istenebilirdi.

Galatasaray’a daha değerli isimler gelmişti daha öncesinde, lakin son antrenör dönemimde Galatasaray’da bu türlü bir şey olmasın dediler, Galatasaray’ın kurtuluşu olsun dediler, Türkiye’de istikrar geri planda olduğu için bu türlü bir şey yaşadık. Gerçekçi değildi açıkçası.

Ben 2 sene üst üste şampiyon oldum beni de istemeyen taraftarlar vardı. Beşerler sıkılıyor. Türkiye’de tüketen bir toplum olduğu için beşerler sizi gördükçe sıkılmaya başlıyor. Hoca bu projeye inanmıştı. Kendine çok inanıyordu. Hocam emin miyiz? diye soruyordum. Lakin Fatih hocam nitekim buna emindi, hoca buna inanmıştı sahiden, bunu yapabilecek tek biri vardı Fatih Terim idi, onu o denli ikna ettiler, gerisinde durduk hocamızın. Lakin olmadı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir